Nejčastější dotazy

Jak správně vybrat DDD firmu pro likvidaci štěnic

1) Ověřte si, zda firma skutečně existuje - zda je její sídlo skutečné, ne virtuální. Ideálně aby bylo možné někoho fyzicky zastihnout, zejména pokud budete potřebovat osobní konzultace.

2) Fungující dispečink - vždy je na příjmu někdo s odbornými znalostmi, schopný vás vyslechnout, poradit a navrhnout řešení vašeho problému.

3) Odborně způsobilí technici - speciálně vyškolení technici s osvědčením o absolvování kurzu DDD, nejlépe nejen základního. Správný technik si neustále doplňuje své znalosti, aby mohl bojovat proti škůdcům vždy nejúčinnějšími prostředky a metodami, které se stále zdokonalují.

4)Vlastní vozidla - firma má k dispozici více vozidel, jak osobních, tak dodávek pro převoz kontaminovaného nábytku atd. K dispozici jsou jak vozidla označená, tak vozidla neoznačená a diskrétní. Záleží na každém zákazníkovi, jakou službu upřednostní.

5) Protokol - po skončení DDD zásahu musí technik vždy vystavit protokol, který bude obsahovat datum a čas zásahu, jaké prostředky byly použity, jejich množství a způsob použití. Připíše i další následná doporučení, která je potřeba dodržet - je to podmínkou pro dodržení záruky ze strany firmy.

6) Záruka - po úspěšném dokončení DDD zásahu by vám měla firma sdělit, jak dlouho poskytuje na provedené služby záruku, kdy se můžete na firmu obrátit s problémy a případně se bezplatně provádí opakované ošetření prostor. My poskytujeme záruku až 12 měsíců, což je bezkonkurenčně nejvíce v ČR a na Slovensku.

7) Pozásahový a pozáruční servis - po každém DDD zásahu je zákazník poučen o následném postupu a dalších doporučeních, která musí dodržovat, aby bylo ošetření ve výsledku co nejúspěšnější. Po uplynutí záruky je stále k dispozici dispečink s poradenstvím, takže se zákazníci mohou kdykoli bezplatně poradit například ohledně identifikace podezřelého hmyzu na dovolené na hotelu atd.

Vybraná firma by měla být ochotná s vámi vše řešit. Nebojte se podrobně na vše zeptat, osobně i telefonicky. Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

Opravdu zničíte i vajíčka?

Ano, skutečně vás zbavíme i vajíček. Používáme profesionální přípravky s bezpečným použitím ve většině prostor a na většinu povrchů, které se vyznačují dlouhodobým účinkem. Jejich největší výhodou je ale trojí smrtící účinek. Zahubí všechna vývojová stádia + současně likviduje i vajíčka ( narušení povrchu vajíček a sterilizace dospělých jedinců). Díky růstovým regulátorům v používaných přípravcích po zásahu samic, které nezemřou okamžitě, kladou pouze sterilní vajíčka. Tyto regulátory nejsou pro savce nijak toxické. Dále pomocí přírodních látek, které ještě do postřiku přidáváme, a vlastního testování na vlastních ubytovacích zařízení dosahujeme účinnosti prvního zásahu až 85%. 

Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910 

Mohu se štěnic zbavit sám?

Nesnažte se hubit štěnice sami běžně dostupnými prostředky z drogerie apod, mají slabý účinek, mohou výskyt rozšířit a tím celý zásah poté prodražit. Vždy vyhledejte odbornou firmu, která používá profesionální prostředky a použivá osvědčené postupy likvidace.

Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

Jak dezinsekce probíhá?

Před příjezdem technika vám vše telefonicky vysvětlíme, jak připravit vše potřebné, aby byl zásah co nejefektivnější. Na místě technik přesně vyhodnotí situaci u vás, podrobně vám vysvětlí celý postup a provede odbornou dezinsekci včetně případného opatření.

Poté dostanete přesné instrukce, jak se chovat po dezinsekci a jaká opatření dodržovat.
Vždy hradíte pouze první zásah, pokud by se nepodařilo vyhubit vše napoprvé, další opakovanou návštěvu technika již nehradíte.

Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

Jak se na dezinsekci připravit?

Není potřeba se nijak na dezinsekci připravovat. Je důležité hlavně nic nepřemisťovat a hlavně nepoužívat repelentní přípravky, aby nedošlo ke zbytečnému rozehnání do jiné místnosti. Naši technici si vše připravují sami. Vše s vámi prohlédneme a podáme Vám podrobné informace, jak bude hubení probíhat a co je potřeba následně dodržovat. V případě jakéhokoliv dotazu budeme na telefonu: Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

Jaká jsou omezení po provedeném zásahu?

Po dezinsekci je dobré nevstupovat do ošetřených prostor po dobu cca 2 - 3 hodin, použité přípravky mohou dráždit ke kýchání. Zejména je nutné nevpouštět domácí mazlíčky. Dále je potřeba postupovat dle doporučení technika, který stanovuje postup na místě. 

Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

Jaká jsou rizika pro domácí mazlíčky? 

Je nutné provést zásah vždy s ohledem na domácí mazlíčky. Studenokrevní mazlíčci (hadi, ještěrky a rybičky) se musejí přemístit, popřípadě překrýt terárium (akvárium).
Kočky, psy (převážně se světlou srstí) je dobré do bytu nevpouštět alespoň 24 hodin po dezinsekčním zásahu.

Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

Mohou se k vám štěnice vrátit?

Kvalitním zásahem a naším unikátním know-how, které zdokonalujeme déle jak 10 let, vyhubíme všechny jedince i vajíčka a štěnicím se u vás nebude dařit i v případě menšího zanešení v průběhu jednoho roku (možný průnik z okolních bytů, výskyt u někoho v rodině, ubytovací zařízení  - častou fluktuací ubytovaných). Jelikož se stává zřídka, že se musíme vracet po záruční době (pokud zákazník dodržel doporučení, což v drtivé většině ano), tak případné opakované výskyty řešíme v rámci reklamace a zjišťujeme daný problém.

Jsme tu pro vás: tel. 602 110 910

1. Jak poznám, že mám štěnice v domě?

Existuje několik příznaků, které by mohly naznačovat přítomnost štěnic v domě:

 • Skvrny na lůžkovinách, které jsou výsledkem kousnutí štěnic
 • Malé černé skvrny (výkaly štěnic) na matracích, nábytku nebo ve švech tapet
 • Zápach z kousnutí štěnic, který někteří popisují jako sladký, nebo nepopsatelný zápach
 • Viditelné štěnice nebo vajíčka v posteli, matraci, nábytku nebo v místech s textiliemi
 • Svědění a zarudnutí kůže po probuzení
 • Drobné skvrny krve na povlečení, obvinění ze sebe během noci
 • Pokud máte podezření, že máte štěnice v domě, můžete zvážit kontaktování odborníka na štěnice nebo provést důkladnou kontrolu domova. tel.: 602 110 910 


2. Jaké jsou příznaky štěnic?

 • Mezi typické příznaky štěnic patří:
 • Svědění a podráždění kůže
 • Červené skvrny a svědění v oblasti kousnutí
 • Malé červené pupínky na kůži, zejména na postižených místech
 • Přítomnost černých skvrn (exkrementů štěnic) na povlečení nebo posteli
 • Možnost vidět samotné štěnice, které jsou velmi malé a mají oválný tvar
 • Je důležité identifikovat a odstranit štěnice co nejdříve, aby se zabránilo šíření infekce a dalším kousnutím.

3. Jak se štěnice šíří a jak se jim zabránit?

Štěnice se šíří především prostřednictvím cestování a přenášejí se z jednoho místa na druhé prostřednictvím oblečení, zavazadel, lůžkovin a nábytku. Nejčastěji se vyskytují v ubytovacích zařízeních, jako jsou hotely, hostely nebo penziony.

Abyste zabránili šíření štěnic, doporučuje se:

 • Pravidelně kontrolovat lůžka a postele, zejména ve veřejných ubytovacích zařízeních.
 • Při cestování důkladně prohlédnout zavazadla a oblečení.
 • Dbát na hygienu a čistotu v domácnosti i v ubytovacím zařízení.
 • Při návštěvě napadeného místa se nedoporučuje přenést nábytek nebo lůžka do vlastního domova.

V případě infestace štěnicemi je nejlepší kontaktovat odbornou firmu na hubení štěnic, která efektivně a bezpečně provede dezinfekci a odstranění štěnic na tel.: 602 110 910


4. Jak efektivně hubit štěnice?

Hubení štěnic je obtížný úkol, a neexistuje efektivní způsobů, jak se jich zbavit

Pokud se neúspěšně pokoušíte zbavit štěnic sám, může být nejlepší variantou zavolat profesionální společnost specializující se na hubení štěnic. na tel.: 602 110 910

Hubení štěnic je velmi obtížné.


5. Jak dlouho trvá proces hubení štěnic?

Proces hubení štěnic může trvat několik týdnů až měsíců, v závislosti na rozsahu infestace a použitých metodách hubení. Některé metody hubení štěnic, jako je například použití insekticidů, mohou být účinné velmi rychle, zatímco jiné metody, jako je tepelné ošetření, mohou vyžadovat opakované aplikace nebo několik týdnů trvání k odstranění všech štěnic a vajec. Je důležité pečlivě postupovat podle navrhovaných postupů pro hubení štěnic a pravidelně monitorovat postup hubení alespoň do doby, než se už nedostanou znovu. Máte nějaký jiný dotaz? Napište nám, popřípadě volejte non-stop na tel.: 602 110 910